Karja kirikul on omamoodi aura ja külmaks ei jäta ta kedagi. Tihti arvatakse, et kirik asub pagari kõrval, kuid nii see päris pole – pagari juurest minna 4,2km. Teerististist Angla poole vasakule, Angla tuulikutest pööra paremale ning kurvi taga ta vasakul helendama hakkabki. Sisse piiluma lastakse kokkuleppel ka ning siis kuuleb ka põnevaid lugusid.

Lühidalt arvatakse, et ehitusmeistrid saabusid 14. sajandi alguses Gotlandilt. Kirik on tegev olnud läbi aegade. Omapärased on:
1) võimsad võlvid, mis loovad väikses kirikus avaruse mulje; 2) miniatuurne rist massiivse kiriku tipus, mida mõne ilmaga justkui pole nähagi; 3) suure kunstiväärtusega maagilised laemaalingud, mis moodustavad sümboolse taevalae. Maagiline paganlik märk pentagramm oli Idamaades pahade vaimude peletaja ning rändas sajandeid hiljem ka Karja Pagari üheks logo osaks.

Juba üle kümne aasta korraldatakse Saaremaa kirikutes keset suve klassikalise muusika festivali http://www.helisevadorelid.ee/, kus Karja kirik on alati esindatud (sel aastal avakontsert 4.juulil). Viiel järjestikulisel õhtul toimub erinevates kirikutes kontsert (solistid, ansamblid, erinevad pillid ja muidugi orel), pärast mida pakub Karja Pagar külastajatele plaadikooki. Nii et kaks korda aastas tuleb Karja kirik nii rahvast täis et istekohtadest tuleb puudu: selle festivali kontserdil ja jõululaupäval.

Mida aga vähem teatakse, on kiriku juurde kuuluv vana surnuaed. Kiriku vastast läheb rohtunud tee jupp maad, kuni jõuad sammaldunud värvateni. Selles surnuaias on tunda hingede kohalolu. Maagiline koht, eriti päikselisel päeval kui kiired püüavad läbi puude tungida salapärast maailma valgustama.